Strona główna » Jesień na Fair Racing pod znakiem BMW

Jesień na Fair Racing pod znakiem BMW

Coraz krótsze i chłodniejsze jesienne dni zachęcają żeby zostać w domu zamiast marznąć na polu. Tylko, że bezczynnie siedząc też zmarznieny, bo trzeba oszczędzać na węglu i gazie. I wtedy przychodzi Fair Racing z propozycją jak zamienić prąd w trochę ciepła i radości przy pomocy Assetto Corsa! Tym razem postawiono na „radość z jazdy” czyli BMW E92.

Na początek Level0. To już czwarty sezon ligi dla początkujących kierowców. Tym razem wskoczymy do auta o rozmiar większego od poprzednich a będzie nim BMW E92 330i. Samochód który ma 256 koni i ABS. Świetnie nada się zarówno do rozpoczęcia przygody z simracingiem jak i do zaciętej walki na torze. Skoro o torach już mowa… Po raz kolejny Level0 udowodni że mało prestiżowe tory sprawiają najwięcej radości. Tym razem wspólnym mianownikiem miejsc do ścigania będzie to, że znajdują się w krajach nadbałtyckich. O ile takie nazwy Anderstorp albo Bikernieki mogą komuś zapalić lampę w głowie, o tyle Mantorp i Rudskogen już nie bardzo, a dzięki Fair Racing zapamiętacie je na długo! Postawiono na znany i lubiany format z poprzednich sezonów składający się z dwóch wyścigów: 20 i 30 minutowego. Pojawią się oczywiście jak co sezon „ziemniaki”, czyli balasty wagowe, dzięki którym słabsi kierowcy mają okazję powalczyć z najlepszymi.


W głównej lidze zaś, pora w końcu na coś z V8, dzięki czemu czeka na Was BMW M3 Baltic Cup. Niech Was nie zwiedzie wizualne podobieństwo do auta z Level0. Tutaj trzeba się postarać jeżeli chcecie opanować samochód i zrobić dobry czas. Dlatego w dalszym ciągu do ścigania w co drugą niedzielę konieczne będzie posiadanie licencji, czyli zweryfikowanie przez administrację czy kierowca ściga się bezpiecznie, zanim zostanie dopuszczony do wyścigu. Na pewno nie zabraknie dobrego ścigania, ponieważ podczas każdej rundy czekają na Was trzy 70kilometrowe wyścigi z gridem odwracanym o 50% stawki względem mety poprzedniego wyścigu. Kalendarz torów z krajów nadbałtyckich nieco różni się od Level0 aby lepiej wykorzystać moc jedynego BMW M3 z V8 pod maską.

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie fairracing.com.pl/ oraz discordzie Fair Racing https://discord.gg/bT9s3pY.

Trwa ładowanie...