Strona główna » WUT e-Racing CUP

WUT e-Racing CUP

WUT e-Racing Cup to studencka liga wyścigowa Assetto Corsa organizowana przez Koło Naukowe WUT Racing we współpracy z Republic of Simracers.

Podczas eventu znajdziemy się na trzech różnych torach. W sobotę 10 kwietnia odwiedzimy Brands Hatch GP, żeby tydzień później (17.04) znaleźć się na kultowym Mugello. Miejsce, w którym odbędzie się ostatni wyścig (24.04), zależy od samych zawodników, którzy poprzez głosowanie będą mogli wybrać pomiędzy Silverstone GP, Monzą, a Nurburgringiem GP. To właśnie tam odbędzie się ostateczna walka o tytuł pierwszego zwycięzcy WUT e-Racing Cup.

Każda runda składa się treningów w formie prekwalifikacji, kwalifikacji oraz aż dwóch wyścigów. W prekwalifikacjach będzie można w nich uczestniczyć przez tydzień pomiędzy rundami, a także w dniu wyścigu, co zdecydowanie ułatwi zawodnikom odnalezienie najlepszej linii wyścigowej. Kwalifikacje będą 15-minutowym starciem o jak najwyższe miejsce startowe w pierwszym wyścigu. Nie będą one obowiązywać jednak w drugim wyścigu, ponieważ tam kierowcy z czołowej 10 ustawią się w kolejności odwrotnej do wyników głównych zawodów.

W trakcie rozgrywek uczestnicy usiądą za kierownicą czeskiej produkcji samochodu Praga R1. Chociaż jego moc może wydawać się niewielka, ponieważ jest to tylko 210 bhp i 220 Nm, to dzięki wadze liczącej 585 kg oraz dużemu docisku aerodynamicznemu będzie nie lada wyzwaniem.

Jesteśmy pewni, że czekają nas trzy tygodnie wspaniałej zabawy, a każdy wyścig będzie obfitował w udane manewry wyprzedzania i niemałe emocje. Dlatego, jeżeli chcesz dołączyć do WUT e-Racing Cup, wystarczy aktualny status studenta, zaobserwowanie profilu WUT Racing na Facebooku oraz wypełnienie formularza znajdującego się na wydarzeniu.

Zapisy oraz więcej informacji na stronie https://fb.me/e/1kAz5YeJr

Trwa ładowanie...