Strona główna » 16 lipca wsiadamy do nowej F1 2021
f12021_logo

16 lipca wsiadamy do nowej F1 2021

Pierwsza edycja oficjalnej gry wideo Formuły 1 wydanej przez Electronic Arts, a zrobionej tradycyjnie przez studio Codemasters, zagości na sklepowych półkach w połowie lipca.

Fani Królowej Motorsportu bez wcześniejszych zapowiedzi dostali trailer i notatkę prasową. Przeczytamy w niej o następujących nowościach:

Trailer F1 2021

Tryb „NIEPOHAMOWANY ZAPAŁ”

Z angielskiego brzmi to zdecydowanie lepiej – „Braking point”. Będzie to droga od wyścigów Formuły 2, które już tradycyjnie również znajdziemy w grze, po zdobywanie trofeów w Formule 1. Wraz z tą historią po rocznej absencji powróci Devon Butler, z którym poznamy sekrety życia na torze i poza nim.

Kooperacja w trybie kariery

W F1 2021 będziemy mogli połączyć się ze swoim kolegą i razem w zespole lub naprzeciw siebie rywalizować w karierze w synchronizowanej akcji w pełnym cyklu mistrzostw. Dojdzie również opcja rozpoczęcia sezonu w dowolnym momencie z odzwierciedloną klasyfikacją generalną zgodnie z rzeczywistymi wydarzeniami.

Tory, na które wszyscy czekali

W dniu premiery dostaniemy do dyspozycji wszystkie tory z poprzedniego roku. Później, w darmowej aktualizacji dostaniemy, tak bardzo wyczekiwaną Imolę, Portimao oraz debiutujący tor w kalendarzu F1 – Jeddah Street Circuit w Arabii Saudyjskiej.

Jak już jesteśmy przy torach warto wspomnieć jeden ważny aspekt. Obiekty w Barcelonie i Melbourne przeszły lub aktualnie przechodzą modernizację, np. zmieniony zakręt nr 10 na torze Catalunya. Jak potwierdzili twórcy, te zmiany nie będą dostępne w najnowszym tytule.

Dostępność na konsolach nowej generacji

Po raz pierwszy tytuł wyjdzie również na Xbox X|S oraz PlayStation 5. Nowa wrażenia graficzne i szybsze ładowanie to główne atuty. Gra również na PC poprzez Steam jest już dostępna w przedsprzedaży. Dzięki niej dostaniemy do dyspozycji dodatkowy pakiet do trybu „Braking Point”, kilka fikcyjnych gwiazd niedostępnych w podstawie oraz 5’000 PitCoinów – wirtualnej waluty, którą można wymieniać na wiele usprawnień w czasie rozgrywki.

Trwa ładowanie...