Strona główna » II Runda Eurosport eRacing sponsored by Epson

II Runda Eurosport eRacing sponsored by Epson

W dzisiejszych zmaganiach, finalistów serii wyścigów transmitowanych na antenie Eurosportu oglądaliśmy w rywalizacji na legendarnym torze Monza. Runda 2 czempionatu pomyślnie zaczęła się dla Dominika Blajera (DV1 TRITON Racing), który pewnie zwyciężył w pierwszym wyścigu po wygranych kwalifikacjach. 

W drugim starciu oglądaliśmy fenomenalny popis Piotra Burzały (Carbon Simsport), który wykorzystał zamieszanie w drugiej szykanie i objął spektakularnie prowadzenie, by już chwilę później ulec Mercedesowi AMG GT3 prowadzonemu przez zwycięzcę wyścigu, Przemysława Lemanka (R8G Esports). Kierowca ekipy Romain Grosjeana po wczorajszych problemach technicznych stoczył wspaniałą walkę również z Marcinem Skrzypczakiem (DV1 TRITON Racing), wychodząc z niej ostatecznie zwycięsko i zapewniając sobie miejsce w finale.

W trzecim wyścigu emocji nie brakowało. Najpierw walka teamowych kolegów: Mateusza Tyszkiewicza z Piotrem Jagodzińskim (DV1 TRITON Racing). Tyszkiewicz ścigał Jagodzińskiego aż do ścięcia szykany i kary przesuwającej go za Jakuba Maciejewskiego (Carbon Simsport). Awans uzyskał Jagodziński.

Wydarzeniem wyścigu konsolidacyjnego był kontakt między Librontem i Gadzińskim, który zaowocował ogromnym zamieszaniem przy wyjściu z Lesmo – ucierpieli Libront i Burzała, Skrzypczak cudem uniknął zderzenia. Od pierwszych metrów po starcie przewagę wyrobił sobie Łuczak, który pewnie awansował do finału.

WYŚCIG KOMENTATORÓW

Również dzisiaj widzowie Eurosportu mogli przyglądać się wspaniałej rywalizacji swoich ulubionych komentatorów. Największe emocje w trakcie ich rywalizacji przypadły na start wyścigu. Michał Ebert po starcie z pole position obronił pozycję.

Tego samego nie mógł powiedzieć Lech Sidor, który został dosłownie sprzątnięty przez Grzegorza Gaca w pierwszym zakręcie, lecącego bokiem po wyjeździe na zabrudzoną część toru. Dosłownie kilka sekund później drugą ofiarą komentatora sportów motorowych stał się Adam Probosz. Zwycięzca wczorajszego ścigania na Imoli został uderzony i wspólnie z Gacem polecieli w trawę.

Ebert, przy takim układzie, musiał tylko wystrzegać się własnych błędów, co udało mu się doskonale. Emocjonująca walka o drugą lokatę między Gacem a Proboszem zakończyła się na korzyść tego pierwszego o trzy dziesiąte sekundy.

ŁUCZAK ZWYCIĘŻA PO EMOCJONUJĄCEJ WALCE DO OSTATNIEGO OKRĄŻENIA

Na starcie wyścigu finałowego drugiej rundy Eurosport eRacing sponsored by Epson ustawili się kolejno Blajer, Lemanek, Jagodziński, Łuczak. Już chwilę po starcie okazało się, że walka o zwycięstwo rozegra się między kierowcami Mercedesów – pomiędzy Dominikiem Blajerem i Przemysławem Lemankiem dochodzi do kontaktu, obraca się i spada na koniec stawki. Przez resztę wyścigu widzowie zobaczyli zacięte ściganie w kolejności Lemanek – Jagodziński – Łuczak. W pierwszej szykanie ostatniego okrążenia świetnie jedzie Mateusz Łuczak, wchodząc na trzeciego, a potem nie oddaje prowadzenia i wygrywa. Drugi Lemanek, szybszy o 0,025 sec od Jagodzińskiego, Blajer czwarty.

W klasyfikacji generalnej Łuczak po dzisiejszym zwycięstwie prowadzi przed Blajerem o 3 punkty. Trzeci z większą stratą jest Libront, za którym różnice są minimalne.

Na trzecią rundę zmagań Eurosport sponsored by Epson kierowcy przeniosą się na amerykański tor Watkins Glen.

Trwa ładowanie...