Strona główna » Mateusz Łuczak triumfuje w Eurosport eRacing sponsored by Epson!

Mateusz Łuczak triumfuje w Eurosport eRacing sponsored by Epson!

Mateusz Łuczak po walce do ostatnich metrów triumfuje w Eurosport eRacing sponsored by Epson! Tym samym drugi pełny sezon simracingowych zmagań w Eurosporcie dobiegł końca.

W pierwszym wyścigu, Mateusz Tyszkiewicz (DV1 TRITON Racing) przegrywa start z teamowym kolegą, Piotrem Jagodzińskim, który przez resztę wyścigu asekuruje zwycięstwo kolejnego reprezentanta tego zespołu – Dominika Blajera.

W drugim wyścigu tego dnia, pewnym startem zaczyna Przemek Lemanek (R8G Esports) i od razu zmuszony jest do obrony przed atakami kierowców z zespołu Carbon Simsport. Na drugim okrążeniu, Mateusz Łuczak wyprzedza Lemanka, który dwa zakręty później zostaje uderzony przez Piotra Burzałę – wygrywa Łuczak, mocno przybliżając się tym samym do mistrzostwa.

W trzecim starciu, Marcin Skrzypczak (DV1 TRITON Racing) ociera się o falstart i spada na ostatnią pozycję. Daniel Libront (MAD DOG’S PACT) wyprzedza Michała Bulaka ocierając się o ścianę w pierwszym zakręcie. Skrzypczak próbuje odrabiać straty – doprowadza do kontaktu z Bulakiem w hamowaniu przed szykaną. Zwycięża Libront.

W wyścigu konsolidacyjnym dochodzi do przetasowań głównie w środku stawki. Lemanek naciska na Jagodzińskiego, wyprzedza go na początku ostatniego okrążenia. Obaj kierowcy jadą drzwi w drzwi do samej mety, przekraczając ją z różnicą 0.008 sekundy na korzyść zwycięskiegoMercedesa Jagodzińskiego, jednak za uderzenie w samochód Lemanka został on ukarany przez sędziów i spadł w głąb stawki.

Probosz triumfatorem po sędziowskiej interwencji

Komentatorzy również ścigali się w nocnych warunkach. Nie miało to większego znaczenia dla Michała Eberta, który po atomowym starcie z czwartej lokaty był na prowadzeniu zaledwie kilka sekund po starcie. Tym samym pod ścianą znalazł się lider klasyfikacji generalnej. Adam Probosz już w momencie ruszenia z pól startowych został zablokowany samochodem Lecha Sidora. Jak to się stało? To wie chyba tylko tenisowy głos Eurosportu.

Emocji nie zabrakło do samego końca. Probosz nie mógł być ostatni, jeśli chciał myśleć o zwycięstwie. Ostatecznie komentator kolarstwa przekroczył linię mety za Gacem i Sidorem. Sędziowie przyznali im obu karę za ścięcia toru, co przesunęło Probosza na drugą pozycję. Jego suma punktów na koniec rywalizacji była większa o zaledwie punkt od Eberta. Gac ostatecznie uzupełnia podium “generalki”.

Łuczak drugi, ale to wystarcza do ostatecznego zwycięstwa

Wyścig finałowy zamykający tegoroczną edycję Eurosport eRacing sponsored by Epson był pokazem determinacji i stylu – od samego startu Mateusz Łuczak (Carbon Simsport) siedzi na zderzaku Dominika Blajera. Druga para kierowców prowadzi równie zaciętą rywalizację – Jagodziński wyprzedza Libronta. Blajer broni się aż do mety, ale to Łuczak, finiszując na drugiej lokacie, zgarnia trofeum Eurosport eRacing sponsored by Epson! Wspaniała rywalizacja, niezapomniane emocje i kolejny krok w popularyzacji simracingu wśród widzów Eurosportu za nami.

Trwa ładowanie...