Strona główna » 21 marca wystartował NOWY sezon IRG V8 SuperCars!

21 marca wystartował NOWY sezon IRG V8 SuperCars!

W nadchodzących mistrzostwach stawiamy dla odmiany na dwa wyścigi 40 minutowe, poprzedzone każdy 10-minutowymi kwalifikacjami.

Najbliższy wyścig serii:

Race of Pukekohe na Pukekohe Park Raceway
DATA: 2021-04-18

W obu wyścigach będzie obowiązywał zjazd do pit stopu i wykonanie przynajmniej jednej z czynności obsługowych (dolanie paliwa lub zmiana opon). 40-minutowe wyścigi zostały dobrane tak aby zapewnić dynamiczną walkę na tych krótkich australijskich torach. A dwa podejścia odwzorowują z realistycznej serii to, że tamtejsze wyścigi odbywają się w sobotę i w niedzielę.

KALENDARZ WYŚCIGÓW

Specyficzne są również auta. To duże i ciężkie maszyny ważące około 1400 kg bez kierowcy, wyposażone w potężne 5.0 litrowe silniki V8 o mocy ponad 620 KM. Wystarczają w zupełności do rozpędzenia tych australijskich buhajów do prędkości około 300 km/h co z pewnością będzie do osiągnięcia na słynnym zjeździe z Mount Panoramy.
Inną cechą charakterystyczną samochodów V8 jest dyferencjał spinający na stałe obie tylne osie co sprawia, że auta wymagają wprawy w operowaniu prawą nogą.
Administracja ze swojej strony może, zapewnić, że pomimo tego auta prowadzą się bardzo przyjemnie, setup zapewnia wiele ustawień umożliwiających płynną zmianę z podsterowności w nadsterowność … nie ma problemów z dostosowaniem auta pod siebie, dość łatwo również kontrolować temperaturę opon na tylnej osi, pomimo braku TC i tego owianego złą sławą spiętego dyferencjału.

Trwa ładowanie...