Strona główna » 24h Le Mans Virtual
lemans virtual

24h Le Mans Virtual

Po 24 godzinach pierwsi na mecie w klasie LMP zameldowali się Felipe Drugovich, Oliver Rowland, Jeffrey Rietveld i Michał Smidla z #70 Realteam Hydrogen Redline. W GTE zwyciężył zespół BMW Team Redline w składzie Kevin Siggy, Rudy van Buren, Lorenzo Colombo i Enzo Bonito.

Najlepsze momenty

Felipe Drugovich z #70 Realteam Hydrogen Redline, rozpoczął wyścig 50 samochodów i 200 kierowców z pole position, po tym jak jego kolega z zespołu, Jeffrey Rietveld, zajął pierwsze miejsce w kwalifikacjach, wyprzedzając o dwie tysięczne sekundy #123 Team Redline Maxa Verstappena.

W klasie GTE, to Red Bull Racing Esports w Corvette zdobył pole position po rewelacyjnym okrążeniu wykonanym przez Sebastiana Joba z zespołu Scuderia AlphaTauri F1 Esports.

Letwitter.com/TeamRedlineSim

Twarde reguły 24-godzinnego wyścigu odcisnęły swoje piętno nawet na największych gwiazdach – Max Verstappen w samochodzie #123 Team Redline będąc na prowadzeniu, uderza w bandę i urywa zawieszenie w ósmej godzinie. Z biegiem wyśgigu 16 innych samochodów również musi się wycofać lub nie zostaje sklasyfikowanych, w tym #40 Mistrz Pucharu LMP Juan Pablo Montoya.

leMansVirtual.com

Tegoroczny LeMans Virtual był to prawdziwy pokaz potencjału esportowych wyścigów samochodowych. Spektakularny sukces organizatorów, a także uczestników, w tym również kierowców w polskim paszportem.

Ostatecznie, to Realteam Hydrogen Redline przekroczyli linię mety, odnosząc drugie zwycięstwo w serii i zdobywając ogólny laur mistrzowski.

Oreca z numerem #1 czyli Rebellion GPX Esports ukończył wyścig na drugim miejscu i tylko o pół punktu przegrał mistrzostwo w generalce. Przypominamy Team w składzie: Kuba Brzeziński, Nikodem Wiśniewski, Louiz Deletraz, Augustin Canapino.

http://twitter.com/KubaBrzezinski

Potrójna korona dla @teamredlinesim tj

  • Zwycięstwo w Le Mans
  • tytuł Drużyny Wyścigu
  • LeMansVirtual Series Champions
LeMansVirtual.com
LeMansVirtual.com
twitter.com/TeamRedlineSim

Z pewnością warto do tego wyścigu wracać i wyciągać wnioski. Strategia, konsekwencja, koncentracja i dobre tempo, które należy utrzymać przez całą dobę to nie lada wyzwanie dla całej drużyny. O błędach i kraksach nie rozpisujemy się, bo jak stare powiedzenie mówi, zdarzają się nawet najlepszym. Ot cały urok sportu, esportu.

Source/źródło: lemansvirtual.com, twitter.com, http://autosport.com

Trwa ładowanie...