Strona główna » 24h Le Mans Virtual
24 le mans virtual

24h Le Mans Virtual

Jeśli szukasz czegoś, co wyznacza standardy, jest już czymś historycznym, przełomowym, a nawet się jeszcze nie rozpoczęło to dobrze trafiłeś. Zapewniamy, że w gratisie dostaniesz rozrywkę najlepszą z najlepszych i paliwo dla simracingowych serc, bo nadchodzi to na co wszyscy czekali, ostatnia runda serii Le Mans Virtual czyli 24godzinny wyścig na torze Le Mans!

twitter.com/LeMansVirtual

Nawiązując do swojego prawdziwego brata, legendarnego 24-godzinnego wyścigu Le Mans, największe na świecie wydarzenie esportowe tego typu odbędzie się online w dniach 15-16 stycznia.

W stawce 50 samochodów, podzielonych między prototypy LMP i GTE, za kierownicami których zasiądzie 200 wyjątkowych kierowców. Po dwóch z prawdziwego świata i dwóch simracerów na team, którzy będą rywalizować razem, ale rozrzuceni po wszystkich czterech stronach świata.

twitter.com/LeMansVirtual

Dyrektor Wyścigowy FIA World Endurance Championship Eduardo Freitas będzie czuwał nad zawodnikami swoim doświadczonym okiem i pewną (wirtualną) ręką, aby zapewnić, że wszystko przebiegnie bezproblemowo na torze podczas 24 godzin wyścigu. Kontrola wyścigu – wraz z wielokrotnie nagradzanym zespołem technicznym i organizacyjnym z Le Mans Virtual Series – będzie na miejscu w Studio Gabriel w Paryżu.

Więc nie przegapcie ani minuty i zapiszcie w swoim kalendarzu…

14:00 CET w sobotę, 15 stycznia na rozpoczęcie 24-godzinnego wirtualnego wyścigu Le Mans.

Wirtualna Seria Le Mans to globalna, elitarna seria esportowa składająca się z 5 rund, w których biorą udział najlepsze zespoły z wyścigów wytrzymałościowych i symulatorów, aby rywalizować na najsłynniejszych torach wyścigowych świata. Międzynarodowi kierowcy z licencją FIA współpracują z czołowymi zawodnikami esportowymi, aby zmierzyć się w hitach endurance o łączną pulę nagród w wysokości 250 000 USD, a punktem kulminacyjnym jest prestiżowy 24-godzinny wyścig Le Mans Virtual.

Le Mans Virtual Series to wspólne przedsięwzięcie Motorsport Games, wiodącego producenta gier wyścigowych, wydawcy i dostawcy ekosystemu e-sportowego dla oficjalnych serii wyścigowych sportów motorowych na całym świecie, oraz ACO – twórcy i organizatora słynnego 24-godzinnego wyścigu Le Mans i promotora FIA WEC.

Z całego serca polecamy, oczywiście do szczególniej uwagi, 3 zespoły z naszymi rodakami w składzie!

Są to:

#1

twitter.com/LeMansVirtual

#14

twitter.com/LeMansVirtual

#444

twitter.com/LeMansVirtual

Którym życzymy, aby jakoś podzielili się 3 stopniami podium 😉

Sport to jednak sport i bywa nieprzewidywalny. Biorąc pod uwagę ogromny dystans, który dzieli wszystkich zawodników od mety i podobnie jak w rzeczywistości, zdarza się że sprzęt zawodzi w najmniej oczekiwanym momencie, jak o tym z resztą w zeszłorocznym wyścigu, mógł się przekonać Robert Kubica i jego partnerzy z teamu WRT, gdy ich samochód odmówił współpracy na ostatnim okrążeniu.

Tak czy owak „Nasi” będą mieli wielu trudnych przeciwników, a między innymi #123 TEAM REDLINE z aktualnym Mistrzem Świata F1 i piekielnie dobrym simracerem Maximilianem Benecke w składzie.

twitter.com/LeMansVirtual

Życzymy fantastycznych emocji przez 24 godziny, zadbajcie o zapasy i dobre łącze, aby na pewno nic Wam nie umknęło z tego TOP LEVEL widowiska!

Źródło/source: Lemansvirtual.com, twitter.com/LeMansVirtual

Trwa ładowanie...