Strona główna » Kryspin Handel na podium pierwszej rundy #RallyAtHomeChallenge
fiarallystar

Kryspin Handel na podium pierwszej rundy #RallyAtHomeChallenge

Pierwsza odsłona #RallyAtHomeChallenge była również startem rywalizacji całego programu FIA Rally Star. Ze znakomitej strony pokazał się najlepszy z Polaków Kryspin Handel.

Przez 6 dni społeczność WRC 9 miała okazję wziąć udział w pierwszej rundzie #RallyAtHomeChallenge. Na nowym odcinku specjalnym i nowej M-Sport Fiesta Rally 3 wydanych w ramach FIA Rally Star DLC liczyło się tylko to, co pokaże stoper.

Ostatni dzień rywalizacji przyniósł przetasowania w czołówce, a to z kolei zagwarantowało spore emocje. W sumie pięciu kierowców zeszło poniżej bariery 4min37s. Wśród nich uplasował się Kryspin „Kryspa7” Handel, który w ostatnim przejeździe postawił wszystko na jedną kartę. Ryzyko się opłaciło, bo Polak ostatecznie zajął miejsce na najniższym stopniu podium.

Notowałem dobre wyniki od początku treningów. Rzadko jednak zdarzało mi się złamać 4:37. W ostatniej próbie pomyślałem sobie „wszystko albo nic”. Poprawiłem swój czas i mogę śmiało przyznać, że to był najlepszy występ w mojej karierze, więc jestem bardzo zadowolony.

Kryspin „Kryspa7” Handel
Klasyfikacja końcowa pierwszej rundy #RallyAtHomeChallenge

Rywalizację wygrał Alejandro Aroca z Hiszpanii, wyprzedzając o zaledwie 0,018s drugiego Francuza Luca Fourniera. Handel stracił nieco ponad trzy dziesiąte sekundy na próbie o długości 8,2 kilometra.

Druga runda #RallyAtHomeChallenge wystartuje 13 marca. W międzyczasie poznaliśmy szczegóły Slalom i Digital Challenge w ramach FIA Rally Star organizowane przez Polski Związek Motorowy.

Trwa ładowanie...