Strona główna » Wyścigowa wiosna!

Wyścigowa wiosna!

Sprawdź kalendarz rozgrywek na najbliższe tygodnie.

Simrace Amateurs Club

Seria amatorska na Assetto Corsa Competizione od simrace.pl to kolejna odsłona edycji „Amateurs Club”. Przeznaczona jest dla osób, które w luźnej atmosferze mają ochotę pościgać się z kierowcami na podobnym poziomie. Na koniec sezonu przewidziane są nagrody.

Na kalendarz składa się pięć rund odbywających się co tydzień, zawsze w poniedziałkowy wieczór. Zawodnicy ścigają się BMW M4 GT3, po pierwszej rundzie na torze Misano w klasyfikacji generalnej prowadzi Patryk Lipka. Kolejna runda 4 kwietnia na torze Brands Hatch.

Kalendarz WYŚCIGÓW

Do zawodów nie są już przyjmowane zapisy. Wcześniej odbyły się jedne prekwalifikacje na cały sezon, których wyniki pozwoliły przypisać zawodników do stałych splitów.

Simrace 1000 km Imola Endurance – 2 kwietnia

Uczestnictwo jest otwarte dla doświadczonych kierowców i zespołów. Zespoły mogą się składać z maksymalnie czterech kierowców, w każdym zespole musi być ich co najmniej dwóch.

Weekend wyścigowy:

Trening: 180 min – 12:00 CET

Wyścig: 360 min (6h) – 15:00 CET

Klasa: GT3

Tor: Imola

Luźny endurance na simrace.pl którzy mają ochotę się sprawdzić i pościgać.

Startuje Puchar Polski Digital Motorsport 2022

Unitel Mazda MX-5 Esports to cykl rozgrywany w ramach Pucharu Polski Digital Motorsport 2022 i jedno z wydarzeń w ekosystemie MPDM – Mistrzostw Polski Digital Motorsport. Impreza wpisana jest do oficjalnego kalendarza Polskiego Związku Motorowego.

Puchar zostanie przeprowadzony na platformie iRacing, złoży się na niego sześć rund. Kierowcy rywalizują w jednej klasie samochodem Mazda MX-5 Cup. Oznacza to, że każdy nowy gracz nie musi inwestować w płatne tory oraz samochód. Puchar Polski ma być imprezą na każdą kieszeń i wykazać przede wszystkim umiejętności kierowcy. Ponadto dla nowych graczy organizator przygotował tysiąc darmowych kont z trzymiesięczną subskrypcją na platformie iRacing.

Każda z sześciu rund Unitel Mazda MX-5 Esports jest podzielona na dwie fazy, prekwalifikacje, na podstawie których zostanie wyselekcjonowana stawka 24 najszybszych kierowców w zawodach typu Time Attack oraz dzień wyścigowy, którego wyniki będą punktowane do klasyfikacji generalnej.

Dni Wyścigowe będą transmitowane na żywo w Motowizji na Facebooku, a 20-minutowy skrót najlepszych wydarzeń na antenie telewizji. Zwycięzca cyklu otrzyma tytuł zdobywcy Pucharu Polski podczas Gali Sportu Samochodowego PZM. Dodatkowo zdobywca pucharu otrzyma automatyczną promocję do Mistrzostw Polski Digital Motorsport. Kierowcy sklasyfikowani na koniec Unitel Mazda MX-5 Esports na pozycjach 2-13 otrzymają zaproszenie do udziału w barażach MPDM, gdzie zmierzą się z „dolną” dwunastką kierowców, którzy brali udział w wydarzeniu Porsche Esports Sprint Challenge Poland 2021.

Więcej informacji i zapisy: https://mpdm.com.pl/seasons/12/info

Uniracer

UNIRACERS.EU

Uniracer to świeżo powstała platforma stworzona przez polską społeczność iRacing. Prowadzi ona dwa sezony: darmową oraz płatną. Stworzyli ją pasjonaci simracing’u, którzy chcą organizować profesjonalne ligi na platformie iRacing.

Poznali się podczas wyścigów organizowanych przez Mateusza, założyciela bloga www.powrotroberta.pl, poświęconego karierze Roberta Kubicy. UniRacers stanowi naturalną kontynuację tamtych lig. Liczą, że któregoś dnia jeden z członków tej społeczności osiągnie duży sukces e-sportowy, a może nawet na prawdziwym torze.

Prowadzą dwie ligi, jedną opartą o darmowe tory i samochody (w skrócie liga FREE) i drugą zawierającą płatne tory i samochody (liga PAID). Obie ligi będą liczyć po sześć rund, z czego pięć najlepszych wyników będzie decydować o końcowej klasyfikacji. Pierwszy oficjalny sezon ligowy, organizowany przez UniRacers, rozpoczął się 10 marca. W lidze PAID jeździ się samochodami GT3, natomiast w lidze FREE rywalizuje się w aucie Radical SR-8.

Kalendarz na stronie: https://uniracers.eu/liga-paid/ oraz https://uniracers.eu/liga-free/

SRO Sprint i Endurance

Najbardziej prestiżowa i popularna edycja mistrzostw Assetto Corsa Competizione organizowana przez SRO Esports. Mistrzostwa odbywają się raz w miesiącu – sprint i endu – klasą GT3. W sprincie wyścigi trwają 60 minut z wymaganym pistopem, w endurance czas trwania wyścigów waha się od 8 do 24 godzin.

W tym roku stawka zawodników podzielona jest na dwie klasy: Silver oraz Pro. W obu klasach prowadzone są osobne klasyfikacje, osobna jest też pula nagród. Przedstawiciele obu klas jadą razem w jednym wyścigu.

Pula nagród w Endurance:

PRO: 35 tys. euro + 8 tys. euro nagród rzeczowych

Silver: 15 tys. euro + 4 tys. euro nagród rzeczowych

Pula nagród w Sprint:

PRO: 10 tys. euro + 5 tys. euro nagród rzeczowych

Silver: 5 tys. euro + 3 tys. euro nagród rzeczowych

W mistrzostwach startują Polacy. Oto oni:

SprintPro: Nikodem Wiśniewski (Williams Esports), Kamil Pawłowski (Scuderia Ferrari Velas Esports Team), Maciej Malinowski (YAS HEAT)

Sprint Silver: Mateusz Tyszkiewicz (DV1 TRITON Racing), Dominik Blajer (DV1 TRITON Racing)

Endurance Pro: Nikodem Wiśniewski i Kuba Brzeziński (Williams Esports), Kamil Pawłowski (Scuderia Ferrari Velas Esports Team)

Endurance Silver: Dominik Blajer, Jakub Charkot, Mateusz Tyszkiewicz i Wojciech Bobrowicz – wszyscy DV1 TRITON Racing.

Kalendarz wyścigów TUTAJ

Trwa ładowanie...