Strona główna » Fanatec tytularnym sponsorem GT World Challenge
fanatec_gtworld

Fanatec tytularnym sponsorem GT World Challenge

Fanatec, wiodący producent sprzętu simracingowego, rozszerza swoją współpracę z SRO Motorsports Group, aby stworzyć połączenie realnego motorsportu i esportu w sposób, którego jeszcze nie widziano.

Fanatec staje się Tytularnym Sponsorem Fanatec GT World Challenge i GT2 European Series

W 2020r., Fanatec i SRO Motorsports Group rozpoczęli z sukcesem esportową współpracę. Teraz rozszerza się ona o wieloletnią umowę, gdzie Fanatec staje się tytularnym sponsorem GT World Challenge Powered by AWS oraz GT2 European Series. Koncepcja GT Sports Club ewoluowała w GT2 European Series, która będzie miała pięć rund w sezonie 2021. Wystąpią w niej mocne modele od Porsche, Audi, KTM i Lamborghini.

Simracing i realny motorsport łączą się razem.

Fanatec i SRO będą integrować simracing i ściganie w prawdziwym świecie w czasie pięciu rund GT World Challenge Europe Endurance Cup w tym Total 24 Hours of Spa. Assetto Corsa Competizione, oficjalna gra Fanatec GT World Challenge Powered by AWS, będzie użyta jako platforma esportowych rozgrywek, gdzie w trakcie trwania każdego wydarzenia zespoły z kategorii Pro i Silver będą nominować jednego ze swoich kierowców do wirtualnego wyścigu, za który będą przyznawane mistrzowskie punkty.

Te przełomowe podejście sprawi, że po raz pierwszy w historii motorsportu zobaczymy bezpośredni wpływ simracingu na realne mistrzostwa, a to wyznaczy punkt odniesienia dla innych serii. Oficjalne zasady i regulamin będą ogłoszone w terminie późniejszym.

„To przełomowy krok dla motorsportu, jak i esportu. Nigdy przedtem nie widzieliśmy zawodników rywalizujących jednocześnie wirtualnie i w prawdziwym świecie o punkty. To zwiększa znaczenie simracerów dla zespołów wyścigowych i w przyszłości rzadko będziecie widywać kierowcę wyścigowego, który nie trenuje w domu na symulatorze. Mam nadzieję, że inne serie wyścigowe postąpią podobnie, ponieważ jest to świetna droga do zdobycie młodszej widowni i pozwala na wyścigi online bez względu na porę roku przy minimalnym koszcie. Świetny i zajmujący dodatek do głośnego i ekscytującego ścigania na torze, które wszyscy kochamy.”

Fanatec CEO, Thomas Jackermeier

„Jesteśmy dumni z bycia na czele kolejnego, rewolucyjnego momentu jako pierwsze mistrzostwa łączące wirtualne i realne ściganie. To jasne, że wyścigi GT są niezwykle popularne pośród esportowej społeczności z globalnym potencjałem. Jako lider na tym polu, Fanatec może odegrać kluczową rolę w tym projekcie.”

Stephane Ratel, założyciel i CEO SRO Motorsports Group

„Ogólnoświatowy lockdown zmusił motorsport do zaangażowania wirtualnej rywalizacji bardziej niż w przeszłości. Ten potencjał został lepiej zrozumiany i uznany jako pełnoprawne, komplementarne narzędzie do prawdziwego ścigania, które wciąż pozostanie niezastąpione. Niemniej jednak wierzymy, że ta inicjatywa może zaoferować publiczności odnowioną oraz interesującą wizję motorsportu, będąca prawdziwa lub wirtualna.”

Marco Massarutto, współzałożyciel i dyrektor wykonawcy w Kunos Simulazioni SRL

Źródło: materiały prasowe.

Trwa ładowanie...