Strona główna » Simracing.pl 3.0!
ulepszenia strony

Simracing.pl 3.0!

Simracing.pl zmienia swoje oblicze i rolę w świecie wirtualnych sportów motorowych

Przez kilkanaście lat działalności dorobiliśmy się sporej społeczności simracerów. Razem ścigaliśmy się w tytułach takich, jak rFactor, Race07, iRacing i wiele innych. Przejechaliśmy kilka tysięcy wyścigów, a na naszych serwerach wychowało się wielu czołowych zawodników. Byliśmy przez dłuższy czas największym portalem, organizującym wirtualne wyścigi.

Od tego czasu powstało wiele lig, specjalizujących w równie dużej ilości tytułów simracingowych, simrallyingowych i simdriftingowych. Zamiast tego widzimy spore obszary zupełnie lub połowicznie zagospodarowane, które uważamy za niezbędne, aby te dysycpliny mogły nadal się rozwijać. Z tego powodu nasza misja i cele uległy zmianie.

Portal wszystkich simracerów

Od teraz nasza strona pełni przede wszystkim funkcję portalu informacyjnego, który ma przybliżyć te dyscypliny zupełnie nowym osobom. Chcemy naszymi treściami pomóc im wejść w ten fascynujący świat oraz pomóc w stawianiu pierwszych kroków. Każdy kiedyś zaczynał i dla wielu z pewnością nie było to łatwe. A to tylko podnosiło próg wejścia. Czas to zmienić 🙂

Nie zapomnimy również o tych, co w społeczności wirtualnych wyścigów i rajdów aktywnie uczestniczą już od wielu lat. Przed nami trudne wyzwanie: chcemy połączyć rozbite społeczności wielu tytułów simracingowych w jedną dużą społeczność pasjonatów. Wierzymy, że wspólnymi siłami jesteśmy w stanie to zrobić, ale do tego będzie niezbędni Wy i Wasza obecność.

Popularyzacja cyfrowego motorsportu

To zdecydowanie najważniejsze zadanie stojące przed nami. Aktualnymi treściami, wysokim poziomem merytorycznym i rzetelnością chcemy zainteresować największe możliwe grono odbiorców. Dlatego Wasza aktywność na tym portalu oraz w mediach społecznościowych będzie na wagę złota, abyśmy wspólnie stworzyli największą społeczność simracingową w Polsce.

Przewodnik po portalu simracing.pl

Nasza strona główna rozpoczyna się od slajdera, w którym umieszczone są najważniejsze tematy niezależnie od rodzaju wpisu. Możecie go przewijać strzałkami po bokach lub odczekać kilka sekund, aby automatycznie przejść do kolejnego tematu.

Warto szczególnie przyjrzeć się paskowi nawigacyjnemu, gdzie możemy wybrać interesującą nas platformę, a tym samym wybrać zakres tematyczny wpisów lub wydarzeń niezależnie od miejsca na portalu.

News i Blog

Te obydwie zakładki posiadają takie same funkcjonalności. Wpisy są tutaj posortowane chronologicznie od najnowszych. To, co różni te kategorie, to rodzaje wpisów. News to krótkie formy informujące o nowych zdarzeniach w Polsce i na świecie. Szczególnie często zobaczycie tu treści zapowiadające lub podsumowujące zawody krajowe, lecz w ramach szerokich horyzontów będziemy też pisać o najważniejszych seriach w skali globalnej. 

Z kolei w Blog znajdziecie wszystkie pozostałe: przewidujemy umieszczać tam felietony, testy sprzętu, dodatki modyfikujące zawartość gier i wszystko, co przyjdzie nam opublikować, a nie będzie to typowo newsowy format.

Wydarzenia

Miejsce, gdzie każdy pasjonat simracingu znajdzie to, czego nie znajdzie nigdzie indziej – wielki kalendarz simracingowych wydarzeń z polskiej sceny w przekroju wielu platform i na różnym poziomie trudności. W tym miejscu zapraszamy do kontaktu wszystkich organizatorów rozgrywek: podeślijcie nam kalendarz Waszych rozgrywek wraz z opisem, a my umieścimy je właśnie w tej zakładce!

Media

Tutaj znajdziecie nasze materiały z kanałów społecznościowych, a w przyszłości wiele więcej formatów.

Teraz nowe grono osób postara się pomnożyć dotychczasowy dorobek, dlatego koniecznie bądźcie z nami na:

Informujcie nas o Waszych inicjatywach. Szczególnie zachęcamy do wrzucania informacji o wyścigach, ligach, seriach, eventach w dziale WYDARZENIA.

16 lat minęło, gdy simracing.pl zaczęł jednoczyć pasjonatów wirtualnych wyścigów samochodowych. Od tego czasu świat i simracing bardzo się zmieniły, dlatego zmieniamy się również my. Wrzucamy wyższy bieg i rozpoczynamy nowy rozdział w historii portalu.

Kiedy simracing.pl startował, to była nas zaledwie garstka fanów symulacji wyścigowych, którzy chcieli wieczorami rywalizować między sobą, ale przede wszystkim dobrze się bawić.

Używanych wtedy platform simracingowych albo już nie ma, albo przeobraziły się one pod wpływem rozwoju technologii. Dzisiaj ta dyscyplina ma zasięg globalny nie tylko pod kątem esportowym. Simracing stał się narzędziem treningowym nawet dla najlepszych, prawdziwych kierowców wyścigowych, rajdowych oraz drifterów. Z kolei dla młodych adeptów motorsportu – instrumentem szkoleniowym podnoszącym ich umiejętności nieporównywalnie niższym kosztem, niż kilometry przejechane w realnym świecie.

Obecnie jest to również skuteczna platforma marketingowa, która stanowi konkretne wsparcie dla światowych marek nie tylko branży automotive. Jeszcze kilka lat temu nie do pomyślenia było, żeby marki pokroju Porsche, BMW i Ferrari będą miały własne zawody simracingowe, do tego transmitowane zarówno w internecie, jak i poprzez tradycyjną telewizję. Dziś mamy całą masę projektów, angażujące pasjonatów digital motorsport oraz wielkopowierzchniowe EXPO na globalną skalę ADAC SIMRACING EXPO.

Trwa ładowanie...